Rajd dla Życia – przygoda, którą zapamiętasz na długo

Rajd dla Życia oprócz tego, że jest inicjatywą mającą na celu promowanie ruchu pro-life, jak i życia jako największej wartości, jest także okazją do przeżycia fantastycznej przygody, którą zapamięta się na całe życie. Dlaczego? Ponieważ jest to świetna okazja do poznania interesujących osób, ich poglądów, jak i wzięcia udziału w dużym przedsięwzięciu. Poza tym, robi się również coś dobrego dla ogółu. Jest to także sposób, aby sprawdzić swoje możliwości kondycyjne. W końcu trochę kilometrów na rowerach trzeba zrobić. Wszystko zależy więc od siły nóg, zaangażowania, jak i chęci.

IX edycja Rajdu z podziałem na dogodne odcinki

Każdy uczestnik IX Rajdu dla Życia (2017 r.) mógł wybrać odcinek, w którym weźmie udział. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba było deklarować się na przejechanie całej trasy, która jest dość wymagająca. Wcześniej uczestnicy Rajdu pokonywali średnio 580 km. Pozwoliło to również na zaplanowanie wydarzeń w taki sposób, aby w każdym mieście znalazły się osoby potrafiące w umiejętny sposób przekazać wiedzę na temat ruchu pro-life.

Podział trasy można znaleźć tutaj: https://maika.pl/9-rajd-dla-zycia/.

Przygotowani na każdą pogodę

Uczestnicy Rajdu dla Życia są niezwykle dzielni. Nie straszny jest im ani deszcz, ani burza, ani ostre słońce. Udowodnili to podczas jednego z finałów wyprawy w Krakowie, gdy zastała ich potężna ulewa i burza. Dzielnie zostali na Mszy Świętej odprawianej w ramach Światowych Dni Młodzieży w Brzegach. Podobna sytuacja miała miejsce w Łodzi Piotrowej, kiedy po zakończeniu Rajdu zaczęło mocno padać.

Ciekawe spotkania z ludźmi

Miasta i miasteczka, przez które przejeżdżają rowerzyści zwykle bardzo dobrze przygotowują się na ich przyjęcie. Uczestnicy na trasie mogą spotkać wiele osób, które z dużą życzliwością podchodzą do inicjatywy, interesują się zagadnieniem pro-life, jak i chętnie pobierają materiały edukacyjne, które rozdają rowerzyści.

Rajd dla Życia jest okazją do dialogu na temat tego, jak ważne jest szanowanie życia od narodzenia aż do naturalnej śmierci. Można wysłuchać opinii różnych osób, o różnych poglądach i różnym stopniu religijności.

Uczestnicy Rajdu mają okazję przekonać napotkane osoby, jak cenne jest życie.

Wspólna modlitwa

Podczas Rajdu dla Życia nie brakuje okazji do śpiewania piosenek, jak i odprawiania wspólnych modlitw. Uczestnicy chętnie biorą udział w mszach świętych, modlą się za intencje związane z życiem zarówno tym narodzonym, jak i nienarodzonym. W nabożeństwach biorą udział również mieszkańcy różnych miejscowości.

Relację z wydarzeń mających miejsce na trasie Rajdu dla Życia można znaleźć we wpisach zamieszczanych na blogu https://rajddlazycia.wordpress.com/.

mouseover