Dlaczego warto wziąć udział w Rajdzie dla Życia?

Wszyscy uczestnicy Rajdu dla Życia chcą przede wszystkim szerzyć świadectwo o wartości życia ludzkiego, od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. W czasie trwania Rajdu rozdają materiały pro-life, aby inicjatywą zarazić jak najwięcej osób. Powodów, dlaczego w tego typu inicjatywach warto brać udział jest naprawdę bardzo dużo.

  1. Możliwość swobodnego wyrażenia poglądów – uczestnicy Rajdu dla Życia mogą głośno powiedzieć, co sądzą na temat aborcji i odbierania życia. Mogą wyrazić sprzeciw wobec tego typu sytuacji, jak i podkreślić, jak ważne jest ludzkie życie. Mają niepowtarzalną okazję zabrania głosu w ważnej sprawie i przede wszystkim mają pewność, że zostaną zauważeni i wysłuchani.
  2. Okazja to podzielenia się doświadczeniami, świadectwami – spora grupa osób przeżywa w swoim życiu wiele. Dzięki temu, że takie osoby chcą dzielić się swoimi doświadczeniami, mogą przestrzec innych przed popełnieniem błędów, mogą także opowiedzieć sytuacje, które mogą wprawić w nostalgię i dać dużo do myślenia.
  3. Rozpowszechnianie ruchu pro-life – choć wiele jest osób, które uważają życie ludzkie za świętość, nie każdy o tym myśli na co dzień. Warto jednak mówić głośno o tym, że nie wolno odbierać człowiekowi prawa do życia. Wszystko powinno zaczynać i kończyć się w naturalny sposób. Można do tego przekonać jeszcze więcej osób, i taki właśnie cel ma Rajd dla Życia. Na trasie rozdawane są materiały edukacyjne, z których można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o ruchu, jak i zwiększyć swoją świadomość na temat życia.
  4. Możliwość poznania ludzi o podobnych poglądach – w Rajdzie biorą udział przede wszystkim osoby, które wierzą w Boga i chcą chronić ludzkie życie, zgodnie z naukami Kościoła. W związku z tym, przez czas trwania Rajdu można będzie obcować z ludźmi o podobnych poglądach, co pozwoli na inspirujące rozmowy, wymianę doświadczeń, jak i po prostu fantastyczne spędzenie czasu.
  5. Wspaniałe przeżycie religijne – oprócz szerzenia ideologii związanych z ruchem pro-life, ważną częścią Rajdu dla Życia jest również modlitwa. Uczestnicy odmawiają modlitwy w intencji ludzkiego życia, jak i modlą się za dzieci poczęte, aby bezpiecznie przyszły na świat i były wolne od wszelkich zagrożeń. W każdym mieście, do którego wjeżdżają rowerzyści jest odprawiana Msza Święta w tych i wielu innych intencjach.
  6. Wydarzenie idealne dla uwielbiających jazdę na rowerze – nie da się ukryć, że Rajd dla Życia jest także znakomitym wydarzeniem sportowym, podczas którego można sprawdzić swoją kondycję, jak i możliwości sprzętowe roweru. Pokonując wiele kilometrów można będzie odczuć wielką przyjemność z jazdy na rowerze, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla ogółu.
mouseover