Kim są uczestnicy Rajdu dla Życia?

Rajd dla Życia jest wspaniałą inicjatywą promującą ludzkie życie i wskazanie, jak jest ono cenne. Jednocześnie, uczestnicy Rajdu wyrażają swój sprzeciw wobec aborcji, jak i jakichkolwiek innych form celowego odbierania życia. Nadrzędną wartością dla uczestników wydarzenia jest zachęcanie do szanowania życia, jak i wskazywanie, że dużą wartością jest życie od narodzenia, aż do naturalnej śmierci. Kim zatem są uczestnicy Rajdu? Przekrój jest bardzo szeroki.

Uczestnicy Rajdu dla Życia

Zastanawiasz się, czy możesz być uczestnikiem Rajdu dla Życia? Tak naprawdę w wydarzeniu może wziąć udział każdy, dla którego ludzkie życie jest cenne, a wartości katolickie godne uwagi. Istotne jest, że podczas Rajdu uczestnicy przemierzają wiele kilometrów na rowerach, dlatego trzeba mieć także dobrą kondycję, aby w skuteczny sposób pokonać dystans.

To, czy organizator wprowadza ograniczenia wiekowe jest kwestia indywidualną i zależy od diecezji, z której Rajd wyrusza. W VII edycji jednym z najmłodszych rowerzystów był 13-latek. Natomiast podczas IX edycji wprowadzono ograniczenie, że w wyprawie mogą wziąć udział osoby mające nie mniej niż 16 lat. Jednak zwyczajowo, uczestnikiem Rajdu dla Życia może zostać każdy.

Przekrój osób, które biorą udział w Rajdzie dla Życia można także sprawdzić m.in. na stronie https://rajddlazycia.wordpress.com/. Widać tam, że chętnych, aby wspierać szlachetne inicjatywy społeczno-religijne jest bardzo dużo. Są to oczywiście księża, ale także górnicy, pracownicy biurowi, maturzyści, studenci. Przekrój zawodowy, jak i wiekowy jest bardzo duży, co bardzo cieszy, ponieważ widać, że życie jest ważne dla wielu pokoleń.

Kwestie organizacyjne

Rajd dla Życia dzieli się na kilka etapów, a każda z diecezji pomaga w jego organizacji. Tutaj można znaleźć kilka szczegółów organizacyjnych, które w zasadzie dotyczą wszystkich edycji i odcinków: http://www.ksm.diecezja.tarnow.pl/rowerowy-rajd-dla-zycia/.

Od IX edycji Rajdu wprowadzono system sztafetowy pozwalający uczestnikom na wybranie dogodnych dla siebie tras i terminów, w których wezmą udział w wydarzeniu. Organizatorzy wychodzą w ten sposób naprzeciw potrzebom osób, które nie byłyby w stanie pokonać całej trasy, ale chcą dorzucić chociaż kilka kilometrów do ogólnego wyniku.

Organizatorzy dbają o to, aby uczestnikom nie brakowało na trasie wody, jedzenia, a także aby mieli możliwość zrezygnowania z jazdy na rowerze i podjechania do celu samochodem. Zapewniany jest transport zarówno dla uczestników rajdu, jak i dla ich rowerów. Organizatorzy stają na wysokości zadania i dbają, aby każdy rajdowiec czuł się świetnie podczas pokonywania kolejnych kilometrów.

Aby wziąć udział w Rajdzie trzeba również wypełnić przygotowaną przez organizatorów ankietę.

Osoby publiczne wspierają Rajd dla Życia

Dowodem na to, że Rajd dla Życia jest słuszną i popularną inicjatywą jest zaangażowanie wielu gwiazd. Firmują oni swoim nazwiskiem kolejne edycje wydarzenia. Z dostępnych w internecie informacji wynika, że poszczególne edycje Rajdu dla Życia wspierali:

  • Przemysław Babiarz (2011),
  • Wojciech Cejrowski (2012),
  • Radosław Pazura (2013),
  • Muniek Staszczyk (2014),
  • Krzysztof Hołowczyc (2015),
  • Sławomir Szmal (2016),
  • Dariusz Kamys (2017).
mouseover